Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
wtorek, 09 listopada 2010
22:25, marek.kosacz.op
Link Komentarze (3) »

To nie ja poruszyłem ten temat, a sądziłem, że dokładnie wiem, czego moje córki uczą się w przedszkolu. Po drugie, powinienem bez trudu odpowiedzieć na to pytanie. Przez kilkanaście lat badałem opowieści biblijne z całego świata i napisałem cztery książki o Bogu. Z pewnością trochę się na tym znam. Po trzecie i najważniejsze, nie chciałem powiedzieć czegoś, co musiałbym później odkręcać. Innymi słowy, nie chciałem jej okłamywać tylko dlatego, że jest dzieckiem.

TEKST22:19, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 05 listopada 2010

Dorastając w protestanckiej Szwecji Malcolm czuł, że wraz z wiekiem jego przywiązanie do protestantyzmu słabnie. Zaczął więc studiować różne religie i czytać teksty filozoficzne. Z czasem zaczął odczuwać fascynację islamem i jego przesłaniem, szczególnie w sferze ciągłego poszukiwania wiedzy.

TEKST

22:56, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 listopada 2010
19:48, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Co się kryje w często wymawianej formule „wierzę w ciała zmartwychwstanie”? Czy jest to tylko pewna hipoteza eschatologiczna,
która ma niewielkie znaczenie dla naszego codziennego życia?

TEKST19:44, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 31 października 2010

Pierwsi chrześcijanie patrzyli na koniec świata pozytywnie. Czekali na przyjście Chrystusa w Światłości. W Apokalipsie nacisk położony jest na to, jaka będzie Nowa Jerozolima: cała ze złota i drogocennych kamieni, położona nad morzem, „jakby ze szkła", Pan będzie świecił zamiast słońca, wszelka łza zostanie otarta.

TEKST19:21, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
sobota, 30 października 2010

W wielu innych religiach jest tak, że przejście między dwoma światami nie jest zamknięte. Wystarczy zobaczyć, w jak wielu mitologiach pojawia się motyw wędrówki do zaświatów i powrotu stamtąd.

TEKST11:07, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
11:06, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 października 2010

Miłość ojczyzny jest jedną z najważniejszych cnót społecznych. Zarazem skazilibyśmy katolicyzm ciężkim bałwochwalstwem, gdyby jego głównym źródłem miała być miłość ojczyzny. A ujmując to mniej wzniośle – gdybyśmy przede wszystkim dlatego chcieli być katolikami, że jesteśmy Polakami.

TEKST


21:44, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 231