Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
niedziela, 28 lutego 2010



20:41, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Obserwacja związków pozwala zauważyć, że wybierani partnerzy często mają wiele wspólnego z rodzicami. Najczęściej chodzi o rodziców, ale może to być inna ważna dla dziecka osoba, choćby dziadek.

TEKST

20:35, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 26 lutego 2010

Okazało się, że tylko co siedemnasty Polak (6 proc. badanych) zna prawdę historyczną o śmierci Galileusza. – Badanie pokazało, że im ludzie są bardziej wykształceni, tym częściej ulegają stereotypowi o spaleniu Galileusz na stosie – komentuje Jacek Kaniewski.

TEKST


23:16, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
środa, 24 lutego 2010

Niestety, istnieje pewien stereotyp, że o Bogu w życiu seksualnym wypada mówić bardziej poważnie. I zdobywamy się na sztuczną powagę, bo wydaje nam się, że w relacji do Pana Boga przystoi tylko taka postawa. Ten stereotyp wynika z wyobrażeń niektórych ludzi, niekoniecznie wierzących.

TEKST

22:13, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Rodzina powinna zrozumieć, że depresja jest "rzeczywistym" i "biologicznym" problemem, a nie winą osoby jej doświadczającej. Nie wolno oskarżać dotkniętej depresją osoby o lenistwo czy brak woli współpracy, co się często zdarza. Warto zachęcić ją natomiast do ćwiczeń na świeżym powietrzu, przeczytania artykułu na temat zimowej depresji, pomóc w znalezieniu dobrego klinicysty i przede wszystkim – nie czekać do kwietnia czy maja na to, aż problem "zniknie" lub rozwiąże się sam. Jeżeli bliska osoba jest bierna i przygnębiona, radzę rozważyć możliwość terapii światłem.

TEKST


22:09, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 lutego 2010

Tylko wtajemniczani dziennikarze wiedzą, co oznacza numer 708. To jeden z nielicznych zachowanych pokoi w zawalonym w dużej części hotelu Villa Croel w Port-au-Prince. Szczególny, bo zamieniony na ogólnie dostępną łazienkę z prysznicem.

TEKST

00:28, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »