Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
piątek, 30 listopada 200723:37, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Minister edukacji Krystyna Szumilas twierdzi, że w resorcie nie znalazła żadnych dokumentów na temat przygotowań do wprowadzenia religii na maturze. Sama także nie zamierza rozpoczynać takich prac. Co na to biskupi? Arcybiskup Kazimierz Nycz na razie nie chce komentować doniesień gazety.

TEKST


23:08, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Codziennie w portalu ONET.TV na żywo. We czwartki - dominikanie. W niedzielę o 19 transmisja Mszy św. z kościoła św. Jakuba w Sandomierzu.

22:32, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Nastolatki dokonujące zbrodni to zazwyczaj osoby nieśmiałe i zakompleksione, które mają duże trudności w kontakcie z rówieśnikami. I choć w sposób desperacki poszukują akceptacji w gronie rówieśników, czują się odrzucone i zawiedzione. Jeżeli nieśmiałość młodego człowieka przedłuża się – twierdzi Carducci – dochodzi do izolacji. Nastolatki przeżywają wówczas silny niepokój, popadają w stan zniechęcenia i depresji. Doświadczenie to sprawia im ogromne cierpienie. Jeżeli nie dostrzegą i nie zaakceptują swojego bólu oraz nie zaczną szukać skutecznej pomocy, grozi im izolacja, wewnętrzne zamknięcie, alienacja środowiskowa oraz chęć odegrania się.

TEKST


14:54, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

...

13:33, marek.kosacz.op
Link Komentarze (8) »

Zgadzam się całkowicie, że są to perspektywy bardzo niepokojące, ale trzeba jasno zwrócić uwagę, że Kościół wyraża tu obawy na wyrost i niepotrzebnie odmawia uznania pewnych nieuchronnych skutków rozwoju cywilizacji.

TEKST


12:36, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 listopada 2007

Jeśli znajdziesz fajny tekst lub strone www - wklej link w komentarzach.

22:46, marek.kosacz.op
Link Komentarze (12) »

Zanurzeni w czas, nie przeżywamy go jednakowo. Nasze dni odmierza ruch wokół słońca i przemiany księżyca. Suwerenny, głuchy na „chwilo, trwaj!" Chronos. Mierzony urządzeniami, wiodący od narodzin ku nieuchronnej śmierci. Ale mamy przecież jeszcze takie doświadczenie czasu, który biegnie inaczej, gdy pijemy herbatę z ukochaną osobą, słuchamy ulubionej muzyki, kiedy spotykamy Boga. Grecy taki czas nazywali kairos. Czas sposobny. Nie zmierzy go żaden „kairo-metr", wymyka się nam, ale dobrze wiemy, że istnieje. On wyznacza najbardziej brzemienne w znaczenie chwile życia.

TEKST


13:54, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 listopada 2007

Mamy prawo powiedzieć obiektywnie: byliście bardzo złymi ojcami, ale wybaczamy Wam! To okoliczności, które staramy się zrozumieć, choć zdajemy sobie sprawę, że tak jak syty głodnego nie zrozumie, tak my do końca nie pojmiemy warunków, które Wam były dane. Obiecujemy natomiast, że postaramy się, wytworzyć własne wzorce i być możliwie dobrymi ojcami. Myślę, że to trudna droga udoskonaleń przez kilka pokoleń, ale najważniejsze, że mamy w końcu warunki, aby na tym się skupić. Podziwiam, Cię, że tyle wytrzymałeś. Ja bym chyba zwariował, ale i uciec nie miałeś dokąd.

BLOG I CYKL OPOWIEŚCI


12:16, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9