Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
niedziela, 30 listopada 2008

Seminarium nie zrobi cudów bez osobistego zaangażowania kleryka. Wychowanie seminaryjne nie daje gwarancji dojrzałości. Ono proponuje jedynie pewne kroki formacyjne. Problemem w seminariach jest pasywność niektórych alumnów i ich ciągłe zdawanie się na wychowawców. Gdy ktoś mi mówi: Mój przełożony ma o mnie dobrą opinię, pytam: No i co z tego? W czym ci to pomoże za kilka lat, kiedy będziesz księdzem?

TEKST


17:50, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
sobota, 29 listopada 2008

Mnie nie kręci nawracanie ludzi. Mnie kręci informowanie. Ja bym chciał dostarczać wiedzy, a decyzje niech ludzie podejmują sami. Albo inaczej mówiąc, ja bym chciał powiedzieć ludziom, którzy mnie słuchają co trzeba zrobić, żeby po śmierci mieć do przodu tam.

TEKST


21:46, marek.kosacz.op
Link Komentarze (20) »

Coraz rzadziej wystarcza odziedziczona wiara, ludzie chcą wiedzieć, rozumieć, dlaczego mają wierzyć w określony sposób, dlaczego powinni dokonywać takich czy innych wyborów moralnych. Pojawia się coraz większy wewnątrzkościelny popyt na solidne wyjaśnienie chrześcijańskiej tradycji. Czyli w istocie popyt na solidną – krytyczną i odważną – teologię akademicką i postępującą za nią popularyzację teologii.

TEKST


11:09, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Na obrazie widzimy trzech aniołów siedzących wokół niskiego stołu. Wyglądają bardzo podobnie: ten sam wzrost, podobne rysy twarzy i kształt ciała. Mimo to różnią się między sobą, głównie za sprawą koloru szat, które mają na sobie. Najbardziej popularna interpretacja każe widzieć w poszczególnych aniołach - począwszy od lewej strony oglądającego - kolejne Osoby Boskie tak, jak je wymieniamy w Credo...

TEKST

10:06, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 28 listopada 2008

Dziś reklama aspiruje w pewnym sensie do rangi sztuki, ponieważ jest w stanie zawrzeć informacje i dołączyć do niej jakąś artystyczną dominantę w ciągu piętnastu czy trzydziestu sekund – to naprawdę bardzo trudne i, aby to zrealizować, potrzebni są najwybitniejsi w swoim fachu ludzie. Ponadto, jeżeli reklama ma być nośna, ma mieć bardzo wyrazisty, ekspresyjny i, co najważniejsze, znaczący komunikat, to trzeba sięgnąć po...

TEKST

23:11, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 27 listopada 2008
  • Promowanie zdrowych zachowań w internecie.

  • Wyróżnianie stron www i serwisów dbających o poziom kultury wśród Internautów

  • Edukacja użytkowników z zakresu asertywności w świecie wirtualnym.

  • Edukacja z zakresu rozpoznawania zjawisk agresywnych oraz prowokacji internetowych.

  • Uświadomienie Internautom, że nie muszą się godzić ze złymi modelami zachowań jakie panują w sieci.

  • Organizowanie akcji oraz materiałów pomocnych w szerzeniu działań INP.

  • Monitoring polskiego Internetu: zachowania Internautów, trendy.

  • Przeciwdziałania agresji oraz braku poszanowania wśród Internautów

  • Zrzeszanie Internautów oraz Moderatorów popierających INP.

  • Wymiana doświadczeń, wspólne poszukiwania oraz opracowania rozwiązań zmierzających do poprawy sytuacji w polskim Internecie.

WWW


14:44, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
środa, 26 listopada 2008
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5