Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
wtorek, 17 listopada 2009

Słabością uzasadnienia wyroku jest bowiem to, że sędzia Solecka odwołała się do hasła wolności słowa, zamiast stwierdzić po prostu, że „Gość Niedzielny” napisał nieprawdę. Bo Alicja Tysiąc nie dostała odszkodowania za to, że – jak pisał „Gość Niedzielny” – „nie mogła zabić swojego dziecka”. Tylko za to, że nie miała w Polsce instancji, do której mogłaby się odwołać.

TEKST

20:25, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 listopada 200921:35, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 listopada 2009

Bytom, Wałbrzych i Ruda Śląska - to według raportu "Magnetyzm polskich miast" najbardziej odpychające polskie miasta. Najbardziej "magnetyczne" są natomiast: Kraków, Zakopane, Warszawa, Częstochowa i Wrocław.

Wyniki raportu omawia dziś ''Dziennik Polski''. Zmierzono i porównano siły prawie 100 miejscowości w Polsce, zarówno największych, takich jak Kraków czy Warszawa, jak i mniejszych, jak np. Wisła czy Hel. Rankingu przygotowała międzynarodowa agencja Young@Rubicam.

Prowadzący w rankingu Kraków zdaniem raportu jest miastem o najbardziej pociągającym dziedzictwie historycznym, najlepszym komforcie życia w Polsce i najbardziej atrakcyjne turystycznie. Zakopane, które zajęło drugie miejsce ma największą unikalność i atrakcyjność turystyczno-sportową.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Warszawa (magnes biznesowy, ale też kulturalny, sportowy i historyczny), Częstochowa (najbardziej godne zaufania miejsce w Polsce) i Wrocław (dobre połączenie wysoko postrzeganego komfortu życia i dziedzictwa historycznego).

W atrakcyjności biznesowej prym wiodą aglomeracje - poza Krakowem i Warszawą - Wrocław, Gdańsk i Poznań, które zostawiają daleko w tyle tradycyjne centra przemysłu (np. Górny Śląsk).

23:35, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 listopada 2009

Pan Bóg widzi więcej niż człowiek. Nas tez zaprasza do tego, abyśmy myśleli i starali się dostrzec więcej niż nam się wydaje, że widzimy. Może zbudujemy jakieś specjalne lunety, aby więcej „widzieć” na co dzień? A przy ich budowaniu możemy porozmawiać o dzisiejszej Ewangelii.


TEKST


16:07, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 listopada 2009

Nie wolno się śmierci bać, jeżeli się normalnie żyje. Czy ja mam się bać przejścia do najlepszego Ojca? Przypuśćmy, że ma pan bardzo dobrego ojca. Czy bałby się pan do niego pójść? Skąd! Śmierć jest przejściem do Ojca w niebie. Ale trzeba tego Ojca kochać i żyć według Jego przykazań. Wtedy nie ma lęku.


TEKST

11:03, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 listopada 2009

Sędzia Michael Burton uznał, że Nicholsona chroni ustawa z 2003 roku zakazująca dyskryminacji na tle religijnym i światopoglądowym. Według sędziego wiara w odpowiedzialność człowieka za zmiany klimatyczne może być w świetle prawa traktowana analogicznie do wierzeń religijnych.

TEKST


09:23, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »08:51, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
I po latach, okazuje się, że wyrok Trybunału Strasburskiego w sprawie Lausi, który powinienem przyjąć z zadowoleniem, budzi we mnie wyłącznie irytację. Takie rozstrzygnięcie służy bowiem nie ochronie mniejszości, tylko uciskaniu większości.

TEKST
08:49, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »