Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
poniedziałek, 31 grudnia 2007


Z życzeniami na cały 2008 rok!


21:10, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Wiele czołowych gwiazd osiągnęło poziom, w którym bogactwo i sława już im nie wystarczają. Chcę czegoś więcej: szacunku. Adoptując dziecko z rozwijającego się świata, mają nadzieję uzyskać ten cenny towar – podkreśla prof. Cashmore. Eksperci po cichu dodają jeszcze jeden, nieco bardziej prozaiczny powód: adoptując dziecko, piękne aktorki nie muszą się martwić o negatywne skutki, jakie na ich ciele mogłyby wywrzeć ciąża i poród.

TEKST


20:09, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Co do istoty zła mylimy się, i to podwójnie. Mylimy się sądząc, że jest ono cechą, i że jest ono obce naszej naturze. Że nikt i nic nie przeciągnie nas na złą stronę, bo nie mamy takich skłonności, nie jesteśmy przecież zdolni do okrucieństwa. Wierzymy, że zło czynią tylko źli ludzie: sadyści, psychopaci, okrutnicy. Jednak codzienne życie pokazuje – a wiele eksperymentów z psychologii społecznej to potwierdza – że najczęściej zło czynią zwyczajni ludzie.

TEKST


19:24, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Dobry zegarek kwarcowy (taki noszony na ręce) gubi (lub dodaje) jedną sekundę na kilkadziesiąt lat. Dokładność zegarów atomowych jest bez porównania lepsza. One mylą się o sekundę raz na kilka milionów lat. W planach są i takie, które mylą się nie więcej niż o sekundę raz na 32 miliardy lat! To dwa razy więcej niż wiek wszechświata!

TEKST


10:04, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 30 grudnia 2007


...
22:28, marek.kosacz.op
Link Komentarze (5) »

Biblie szły jak ciepłe bułeczki. Do każdej celi trafiała malutka, drobniutko zadrukowana książeczka. Świeżo upieczony kapelan jednego z dolnośląskich zakładów karnych cieszył się, że u więźniów obudził się wielki głód słowa. Jego entuzjazm osłabł, gdy kiedyś, idąc obok celi, usłyszał: A najlepiej to, k…, pali się Izajasz!

TEKSTM


22:03, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

There is something positive in this jealousy for a beloved person. One should recognise this, because an obsessive jealousy feeds on what is positive, only that it does not understand this and cannot use it wisely.

THE TENTH COMMANDMENT


21:27, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

One can miss another person in a rather peculiar way – mainly: desiring him/her. What is concupiscence and where is the danger of missing another person related to it - these are the issues we are going to discuss now...

THE NINTH COMMANDMENT

20:55, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Strojenie wesołych i dziwnych min do lustra lub przed aparatem fotograficznym. Możemy nawet założyć RGGiWM – Rodzinną Galerię Głupich i Wesołych Min. Z czasem możemy ją uzupełniać o różne miny, włączać do niej miny przyjaciół i znajomych.

KATECHEZA RODZINNA


16:25, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7