Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
wtorek, 30 grudnia 2008

Spora część osób nie uświadamia sobie braku poczucia własnej wartości. Takie osoby często są bardzo pewne siebie, z tupetem, w grupie łatwo można je zauważyć, często mówią o swoich kompetencjach i sukcesach. Trudno jest im słuchać, co inni mają do powiedzenia, krytykują z założenia, mogą być w tym sprzeczni logicznie, ale to nie jest dla nich istotne. Kiedy natrafiają na osoby podobne, rozgrywają wręcz bitwę pod tytułem: moje lepsze.

TEKST


00:05, marek.kosacz.op
Link Komentarze (6) »
poniedziałek, 29 grudnia 2008

Jeśli zerkniemy do greckiego oryginału Łukaszowej Ewangelii, przytoczone wyżej zdanie brzmi dosłownie: „Chodźmy do Betlejem i zobaczmy s ł o w o, które się tam zdarzyło, a które nam Pan oznajmił”. Pasterze chcą zobaczyć słowo, które się wydarzyło. Dlaczego w ogóle wyruszyli w drogę? Bo zaufali głosowi z nieba.

TEKST

23:40, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
sobota, 27 grudnia 2008

Jak na patronkę muzyków (przede wszystkim kościelnych, ale nie tylko) Cecylia nie miała wielkiego związku z tą dziedziną. Prawdopodobnie został on wykreowany w zapiskach z XV wieku i od tamtej pory święta pojawia się na obrazach i witrażach z różnymi instrumentami w rękach. Ważna była relacja o tym, że śpiewała Bogu w czasie swojej męczeńskiej śmierci. Oznaczałoby to z pewnością talent, choć późno odkryty

TEKST

19:21, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 24 grudnia 2008

Mała Helenka nie specjalnie lubiła z rodziną chodzić do kościoła w niedzielę. Ostentacyjnie stawała w ławce tyłem do ołtarza. Gdy kiedyś ksiądz ogłosił czytanie: Ewangelia według świętego Marka, nie wytrzymała. „Znowu ten Marek” – skomentowała znudzona. Na cały głos.

TEKST


08:10, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »00:39, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Taka jest polityka Szefa. Bezwzględna polityka miłości! Jaki każdy z nas by nie był, musi tę politykę realizować. Więc jeździmy po Ziemi, niuchamy, z tym pogadamy, tamtemu pomożemy. Taka jest Jego polityka. Miłość jest miłość i nie ma zmiłuj.

TEKST


00:10, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
sobota, 20 grudnia 2008

Posłuchajcie – ale draka! –

Sąsiad zgonił mnie z trzepaka!

Gdy wspinałem się po murze

Krzyczał głośno: - Złaź, ty gburze!

 

Kiedy grałem w piłkę w bramie,

To naskarżył na mnie mamie,

A gdy udawałem ducha,

Omal mi nie urwał ucha!

 

Sąsiad nie zna się na żartach,

Włos rwie z głowy, krzyczy, biada –

Nie pamięta, jak przed laty

Sam takiego miał sąsiada!

21:10, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »

"Teraz, w pełni szacunku i poważania wobec tych członków naszego narodu, którym do tej pory przyszło żyć oddzielnie, staje się możliwe, że bez pozostawiania szpecących blizn nareszcie zrośnie się to, co powinno być jednością."

TEKST


19:46, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 19 grudnia 2008
 
1 , 2 , 3 , 4