Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
poniedziałek, 28 grudnia 2009

Okazuje się, że ludzie stosują podobną strategię. W dzisiejszych zwariowanych i zaganianych czasach marzymy o własnej kolorowej altance, w której zapomnimy o szarej codzienności. Echa tych marzeń – wynikających z dążenia do poczucia bezpieczeństwa opisanego w teorii potrzeb elementarnych Abrahama Maslowa – legły u podstaw całej strategii marketingowej nazwanej cocooningiem (od ang. cocoon – kokon).

TEKST

22:13, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 grudnia 2009

Sąd anulował decyzję komitetu rodzicielskiego, by pozostawić krzyże we wszystkich klasach, argumentując, że ich obecność może "zakłócić swobodny rozwój osobowości" uczniów innych religii.

TEKST

20:51, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »
sobota, 05 grudnia 2009
czwartek, 03 grudnia 2009

Najbardziej bezbronni stajemy się wówczas, gdy jesteśmy ponaglani, spieszymy się, kiedy jesteśmy zmęczeni i przeciążeni. Mamy wtedy skłonność do pobieżnego analizowania sytuacji. Zamiast ją dokładnie zbadać i przemyśleć, dokonujemy „skrótów” i uwzględniamy tylko jeden aspekt, np. ubiór osoby, z którą rozmawiamy. I na tej podstawie automatycznie reagujemy. W takiej sytuacji stajemy się łatwym celem dla manipulatorów.

TEKST

18:00, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »