Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
poniedziałek, 31 marca 2008


21:32, marek.kosacz.op
Link Komentarze (3) »

Psycholog nie robi nic innego niż to, co powinni robić ci, którzy przygotowują nas do życia. Mama, tata, babcia. Kiedyś psychologowie nie byli potrzebni, bo było oparcie w wielopokoleniowej rodzinie. To była tkanka składająca się z wielu warstw, na które nakładały się doświadczenia jak słoje w glebie, i w zależności od etapu w życiu można było do nich sięgać coraz głębiej i głębiej.

TEKST

19:58, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
sobota, 29 marca 2008

Czy warto wnikać w treść marzeń sennych? Dlaczego tak wielu ludzi przypisuje im specjalne znaczenie? Jeden z powodów jest taki, że nasza wiedza o marzeniach sennych pochodzi z doświadczeń własnych i opowieści, w których doświadczenia oniryczne wyglądają jak spójne historie. Jednak trudno polegać na raportach ze snów otrzymywanych w stanie czuwania – czyli wtedy, gdy doświadczenia senne już nie występują. Tym bardziej że dane neurobiologiczne sugerują, że mózgowie w czasie snu zachowuje się zupełnie inaczej niż gdy nie śpimy.

TEKST


23:30, marek.kosacz.op
Link Komentarze (4) »


17:23, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »

Pierwsze sygnały, że syn ma problem homoseksualny, zlekceważyliśmy. On się wyparł, a my w to uwierzyliśmy – wspomina Ewa, nauczycielka ze Śląska. – Do dziś uważam homoseksualizm za coś nienormalnego. Ale kiedyś używałam wobec homoseksualistów słów zbyt ostrych, strasznych: zamknąć, odizolować, leczyć przymusowo. Mówiłam jeszcze gorsze rzeczy, których teraz się wstydzę. A moje dziecko słuchało tego w milczeniu – płacze.

TEKST


17:22, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
piątek, 28 marca 2008

Czy to działa, czy nie? Pytanie raczej: kiedy działa? Umieszczając bodźce seksualne w reklamie, chcemy wykorzystać fakt, że w naturalny sposób przyciągają one uwagę. Gdy konsument zwróci uwagę na treść erotyczną w reklamie, jest szansa, że przeniesie ją na informację o marce i produkcie. Jeśli produkt nie ma nic wspólnego z seksem, to można się spodziewać, że taki mechanizm zadziała przynajmniej raz. Ale wiele razy to już raczej nie: „O! Goła Baba... o! worek gipsu!”. Co u licha ma gips do golizny?

TEKST

17:10, marek.kosacz.op
Link Komentarze (4) »
czwartek, 27 marca 2008

Zapraszam dzisiaj do Rozmównicy o 22 na onet.tv. Tematem będzie posłuszeństwo Kościołowi.15:57, marek.kosacz.op
Link Komentarze (17) »

Kiedy nadchodzi wietrzna i deszczowa irlandzka zima, dla wielu osób szarość wyspy staje się trudna do zniesienia. W ostatnim roku nawet początek lata okazał się druzgoczący. Sami Irlandczycy skarżyli się, że trudno wytrzymać, kiedy na przełomie czerwca i lipca padało pod rząd przez blisko pięćdziesiąt dni niemal w każdym zakątku wyspy. Jednak nie tylko pogoda, ale i rozłąka rozbijają człowieka.

TEKST


15:23, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 26 marca 2008

Czy można opowiedzieć o Wielkim Tygodniu fanatykowi telefonu komórkowego? Można! A w każdym razie można i trzeba próbować. I tak robi środowisko skupione wokół LATERNADEI.PL - portalu, który właśnie powstaje. Pod adresem laternadei.pl Laterna Dei czyli Lampa Boża świeci już od pewnego czasu. Ale dopiero od kilku dni wychodzi na zewnątrz ze swoimi produkcjami.

Pierwszą jest zabawna animacja o samym wprowadzaniu tematyki religijnej do telefonicznych komórek („Tu Bazia, tu Bazia do Bozi!). Film prezentuje podstawowy przekaz tej wolnej inicjatywy internetowej. Przekaz dobry, bez agresji, bez indoktrynacji. Za to otwarty na świeże pomysły artystyczne. Film można obejrzeć choćby na youtube.

Laternadei.pl szuka sposobów na wykorzystanie nowoczesnych technologii w życiu codziennym bez zapominania o wierze, o religijnej tożsamości.

22:45, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10