Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
poniedziałek, 30 marca 2009

Trzynastolatek z dnia na dzień stawał się coraz bardziej wulgarny. Kilka dni temu szkoła nie wytrzymała. Dyrektor sięgnął po Kartę nauczyciela, która od dwóch lat (kiedy ministrem edukacji był Roman Giertych) uznaje, że nauczyciel podczas wykonywania swoich obowiązków jest funkcjonariuszem publicznym.

TEKST


14:52, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 29 marca 2009

Koncepcja winy przechodzącej z pokolenia na pokolenie jest bardzo mocno zakorzeniona w religijności ludowej. Powołuje się na prostą, by nie powiedzieć naiwną, interpretację grzechu pierworodnego – grzechu, z którym rodzimy się, gdyż dziedziczymy go po przodkach, sięgając aż do prarodziców.

TEKST


13:58, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 27 marca 2009

Gdyby jakakolwiek inna organizacja poza Kościołem katolickim mogła wykazać się tak ogromnym doświadczeniem w walce z HIV/AIDS, zostałaby z pewnością uznana za naczelny światowy autorytet w tej dziedzinie. Jednak Kościół nie ma szans na takie względy, o czym mogliśmy się przekonać podczas niedawnej wizyty papieża Benedykta XVI w Afryce.

TEKST


23:19, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »19:19, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Zastanawiając się nad hasłem w kampanii wyborczej najbardziej skłania się do: "Wybierzcie mnie, by mi było dobrze". — A że jestem chrześcijaninem, to podzielę się z innymi — deklaruje. Mówi, że kampania do PE będzie bardzo dziwna, bo nie ma nawet wyborcom co obiecać. — Nawet nakłamać nie ma co — ubolewa.

TEKST


13:53, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 marca 2009

Dowcipy nonsensu lubią ludzie młodzi (do 20. roku życia), otwarci, ciekawi świata. Ich rozbawi pełna absurdów historia typu: „Leci wróbel bez głowy i myśli: po co mi rower, jak nie mam sandałów? Jaki z tego morał? Lodówką się i tak nie ogolisz”. U osób starszych ocena atrakcyjności takiego dowcipu spada. Wolą świat poukładany, docenią kawały o strukturze rozwiązywalnej niespójności.

TEKST


21:27, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Czy tajemnica sukcesu tkwi jedynie w liczbie ludności? A może również w specyfice dziejów i kultury, które zdają się predestynować wschodnie nacje do mrówczej pracy? I jeśli istotnie środek ciężkości świata, jaki znamy, ma się przesunąć znad Atlantyku nad Pacyfik, to z jakimi konsekwencjami dla innych regionów i kontynentów? I czy warto się przeciwstawiać temu procesowi, podejmując jakieś działania w ariergardzie czy lepiej szukać płaszczyzn współpracy, przyczyniając się do spełnienia azjatyckiej „obietnicy”?

TEKST

18:11, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 25 marca 2009

Kryzys to świetna lekcja, co widać po stronie związkowej. Jeśli działacz związkowy mówi, że w pierwszym rzędzie musimy teraz ratować pracodawców, to jest to naprawdę potężna zmiana mentalności. I szansa, którą pracodawcy muszą wykorzystać, bo potrzebują odpowiedzialnych partnerów po stronie pracobiorców.

TEKST


21:31, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5