Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
poniedziałek, 30 kwietnia 2007

Wykreowany przez media produkt pod nazwą" superkobieta" to iluzja. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe. Nowoczesna matka, która śpiewająco i na luzie godzi dbanie o dzieci i dom z pracą zawodową, to nic innego jak supermit.

TEKST


16:48, marek.kosacz.op
Link Komentarze (4) »

1581 gitarzystów zagrało 1 maja 2006 roku na wrocławskim Rynku znany temat blues-rockowy "Hey Joe" Jimiego Hendrixa, bijąc tym samym światowy rekord Guinnessa we wspólnej grze na gitarach!

HEY JOE NA 588 GITAR


16:02, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
sobota, 28 kwietnia 2007

W tym roku na Opolszczyźnie nie zobaczymy dzieci w pierwszo-komunijnych ubrankach. Synod diecezji przesunął jej datę na trzecią klasę podstawówki. Tymczasem w sąsiedniej diecezji od lat popularna jest Wczesna Komunia Święta, do której przystępują sześciolatki.

TEKST


18:33, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Trzeba namówić małżonków, by każdy z nich się zastanowił nad sobą i nad tym, na ile oboje sami przyczynili się do powstania kryzysu. Bo jeżeli uważają, że nie ponoszą żadnej winy, to jest to niepokojące. Zazwyczaj jednak wina leży po obu stronach.

TEKST


16:00, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »

Budujemy rodzinny namiot – z koców, klamerek, śpiworów, innych dostępnych rzeczy w domu. Zasiadamy w nim całą rodzinką i cieszymy się, że jesteśmy razem.

TEKST


14:41, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Tajemnica tkwi w doborze dodatków. Trzeba też pamiętać, by natrzeć kiełbaski przyprawami już w przeddzień grillowania...

TEKST


13:42, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Amnestia i amnezja. To ciągle ta sama linia, którą nakreślił Nikita Chruszczow w swym tajnym raporcie. Jesteśmy unurzani we krwi po szyję, ale za nic nie ponosimy odpowiedzialności. I ciszej nad tymi trumnami, sami zatroszczymy się o oficjalną pamięć. Kiedy dzisiaj, nawet z opóźnieniem, chce się dochodzić prawdy, natychmiast padają oskarżenia o reakcjonizm.

TEKST


11:38, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Prawdziwa miłość wydaje się nam groźna i niebezpieczna, ponieważ taka miłość nie oczekuje niczego w zamian. Niejako wystarcza sama sobie. Czujemy się pełni i szczęśliwi, ponieważ kochamy. To, jaki jest nasz partner, nie ma tu nic do rzeczy: jest, jaki jest, doskonały w swojej niedoskonałości.

TEKST


09:27, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
piątek, 27 kwietnia 2007

Biblia dopiero w ostatnich latach wkracza bardziej do naszych domów - i trzeba, aby wkraczała jeszcze śmielej. Ale jak to robić, abyśmy coraz ściślej zrastali się ze świętym tekstem?

TEKSTY radiowych pogadanek biblijnych O. Jana Andrzeja Kłoczowskiego OP


21:03, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10