Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
środa, 30 kwietnia 200823:30, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Dlaczego piątek w naszej polskiej katolickiej tradycji jest dniem bezmięsnym, skoro ser żółty i ryby są dużo droższe od pasztetówki czy kaszanki? Mógłby to być dzień dzielenia się: zjem tanią pasztetówkę, a oszczędzone pieniądze przeznaczę dla kogoś głodnego.

TEKST


23:11, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
wtorek, 29 kwietnia 2008

27.04.08, Mateusz skończy 8 lat. Jego największym marzeniem jest, żeby listonosz przyniósł mu bardzo dużo kartek. Pomóżmy spełnić to piękne marzenie Mateusza. Niech w tych kartkach będzie nasza siła i serce. Przekażmy w ten sposób naszą wiarę, że marzenia się spełniają!

AKCJA

STRONA MATEUSZA


16:50, marek.kosacz.op
Link Komentarze (12) »

Teatr Lwia Paszcza to platforma, na której utalentowani młodzi ludzie posiadający odpowiedni warsztat, mogą dać wyraz swoim przekonaniom, wykorzystać swój zapał i umiejętności nadal rozwijając się pod względem artystycznym i nie tylko. Teatr chce w swych projektach poruszać tematy ważne i zawsze aktualne. Tworzyć pomost pomiędzy tym, co ma nieprzemijającą wartość a naszą codziennością.

WWW

16:17, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

"O co chodzi z jakimś przesądem o kaszance i bierzmowaniu?". Odpowiedź: "Że chyba nie można jeść kaszanki przed lub po bierzmowaniu, bo w jej składzie jest krew... Jakoś tak, ale już nie pamiętam".

TEKST


11:51, marek.kosacz.op
Link Komentarze (7) »

Zagospodarowanie ideologicznego centrum, praca nad poważną ofertą chrześcijańskiej kultury, edukacji może utrwalić dzisiejszy tradycjonalizm Polaków i zmienić go w nowoczesny konserwatyzm. Z pewnością nie przysłuży się temu zamiatanie brudów pod dywan.

TEKST


00:00, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 27 kwietnia 200814:04, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Zabawa „Wyruszam w podróż”. Siedzimy razem w rodzinnym gronie. Tata zaczyna zabawę i mówi: Wyruszam w podróż, ale najpierw muszę umyć okna. Mówiąc to naśladuje gestem mycie okien. Osoba siedząca obok powtarza to, co powiedział i robił tata i coś dodaje od siebie – Wyruszam w podróż, ale najpierw muszę umyć okna (pokazuje gestem mycie okien) i zawiązać buty (pokazuje gestem zawiązywanie butów). Następna osoba powtarza wszystko i dodaje coś od siebie.

TEKST

13:31, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 kwietnia 2008

Owszem, mamy elitę finansową duchownych, to biskupi, proboszczowie dobrych parafii, ściśle ze sobą związani. Ale mamy też księży w biednych wioskach i w coraz większych tarapatach. Może list biskupi ma służyć wygaszeniu buntu, który już tli się pośród zubożałych duchownych?

TEKST


20:20, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9