Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
czwartek, 30 kwietnia 2009

Cała sztuka polega na tym, żeby zająć się czymś, co odciąga od myśli o oddychaniu. Ja w fazie łatwej odpływam myślami daleko, a w fazie walki liczę własne palce. Znam freedivera, który, walcząc ze skurczami, zdejmuje z nóg skarpetki neoprenowe.

ROZMOWA


20:58, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Dźwięk tego niezwykłego instrumentu usłyszałem po raz pierwszy w radiu. Grał na nim John Coltrane. Mimo że miałem 14 lat, natychmiast zadecydowałem, że zajmę się muzyką i to w ten sam sposób. Chciałem grać dokładnie tak, jak Coltrane. Każdy w tym wieku ma idola, którego chce naśladować, ale nie każdy potrafi wytrwać w swoim postanowieniu. Dzięki niezwykłej determinacji i uporowi mnie się udało.


WYWIAD


20:56, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 29 kwietnia 2009

Kiedy poszerzono repertuar biblijnych tekstów, pojawiły się takie, które sprawiają kłopot, bo nie są już tak oczywiste. Jednocześnie nie jest to złe, bo do tekstu biblijnego droga wiedzie raczej przez wysiłek i trudność niż przez oczywistość. Warto też pamiętać, że dawniej kontakt wiernego z Kościołem był niemalże jedynym źródłem intelektualnej strawy. Dzisiaj tych źródeł jest tak dużo, że głos biblijny wśród nich jakby się gubi

TEKST


11:49, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 kwietnia 2009

Apokryficzny program przynosi dosyć spójny wizerunek Boga jako władcy. Jego panowanie jest jednak – wbrew nauce Kościoła – ukazane w świetle zdecydowanie negatywnym, gdyż Kaczmarski konsekwentnie obnaża despotyzm Boskich rządów. Demitologizacja osoby Stwórcy oparta jest na oskarżeniu Go o działanie mające na celu wyłącznie przysporzenie sobie pozornej – bo osiąganej przez eliminowanie niepokornych i budowanie atmosfery strachu – czci.

TEKST

17:07, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 27 kwietnia 2009

Wielu marines założyło, że czarna flaga oznacza przeciwieństwo białej – »wyraźny znak, który wołał: tu strzelać!«, jak posumował pewien oficer. W rezultacie wielu Szyitów, którzy umieszczają czarne flagi na swoich domach jako symbol religijny, zostało uznanych za wrogów i zastrzelonych.

TEKST

22:58, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 kwietnia 2009

Nie muszą. Od dwóch lat to etyka jest w Berlinie przedmiotem obowiązkowym, stopnie z tego przedmiotu liczą się na świadectwach. – Dlaczego nie możemy wybierać między religią a etyką? – brzmiało kolejne pytanie Kim Louise do burmistrza. Na takie pytania burmistrz odpowiada niezmiennie: – Etyka sprzyja wzajemnemu zrozumieniu wielokulturowej społeczności naszego miasta.

TEKST


23:18, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »18:51, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5