Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
czwartek, 31 maja 2007

Wszystko, co mówiłem wcześniej, odnosi się do teletubisiów. Inne filmy mogą być groźne. Warto mieć świadomość, że filmy, seriale, a nawet kreskówki mogą nie tylko wpływać na podejmowane przez rozwijające się dzieci decyzje, ale wręcz kształtować ich charakter, światopogląd, postawy. I dlatego – do piątego roku życia – trzeba oglądać z maluchami wszystko, jak leci. Zostawienie dziecka sam na sam z filmem jest poważnym nadużyciem wychowawczym.

TEKST


00:06, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
środa, 30 maja 2007

Czy fotografia umożliwia nam obiektywny odbiór zapisanej w niej rzeczywistości? Jest przecież dwuwymiarowa... otaczający nas świat widzimy w trzech wymiarach. Czyż nie jest również prawdą, ze każdy z nas, patrząc na obraz fotograficzny, widzi w nim co innego?

TEKST


19:45, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Wartość jawna twojego snu to czarny kot. Wartość utajona - lęk przed porażką. W tym wypadku sprawa jest akurat łatwa do rozszyfrowania. Ale nierzadko wartość utajona snu jest dla nas zagadką. I nie próbujmy jej rozwiązywać używając sennika! Każdy z nas musi mieć własny sennik. W końcu czarny kot, który dla nas jest symbolem pecha, był dla Egipcjan zwierzęciem boskim.

TEKST


13:12, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
wtorek, 29 maja 2007

Dziś wieczorem paryski rynek zamieni się w gigantyczny stół, suto zastawiony domowymi specjałami, przyniesionymi przez mieszkańców na wspólną majówkę. W całym mieście trwają intensywne przygotowania do podwórkowych sąsiedzkich festynów. Po raz piąty w całej Europie odbędzie się Święto Sąsiadów - European Neighbours Day.

TEKST


14:38, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

...

12:48, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »

Dwanaście cech charakteryzujących zdecydowanych optymistów

 • Rzadko bywają zdziwieni faktem występowania trudności.
 • Gotowi są przyjąć częściowe rozwiązania.
 • Wierzą, że sami decydują o swojej przyszłości.
 • Zaczynają wszystko od początku.
 • Nie dopuszczają do siebie czarnych myśli.
 • Rozwijają w sobie wdzięczność.
 • Wykorzystują wyobraźnię, chcąc odnieść sukces.
 • Są radośni nawet wtedy, gdy nie sprzyja im szczęście.
 • Przekonani są o nieograniczonych możliwościach własnego rozwoju.
 • Wnoszą miłość w otaczający świat.
 • Lubią powtarzać dobre nowiny.
 • Akceptują to, czego nie mogą zmienić.

10:32, marek.kosacz.op
Link Komentarze (15) »

Musiała wejść wysoko. Była mądrzejsza od większości ludzi, z którymi się stykała, i wiedziała o tym. Nieprzeciętnie zdolna, perfekcjonistka, czasem mówiła, że jest upartą Żmudzinką.

TEKST


10:13, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Zapytaj biegacza po co biega. Jeden z zmarszczy brwi i będzie bąkał coś o tym że "to zdrowo". Drugi zacznie zasypywać Cię lawiną opowieści na temat zbawiennego wpływu biegania na wszelkie aspekty życia, aż zupełnie stracisz orientację o czym wogóle rozmawiacie. Dlatego postanowiłem przedstawić Wam dziesięć moim zdaniem najważniejszych powodów dla których warto spróbować tego sportu. Krótko i jasno - zaczynamy...

TEKST


08:53, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 maja 2007
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 10