Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
sobota, 31 maja 2008

W św. Teresie jedni widzą doktora Kościoła, mistyczkę i wielką reformatorkę Karmelu - inni osobę chorą psychicznie, schizofreniczkę. I jednych, i drugich postać ta jednak fascynuje i zmusza do szukania odpowiedzi na pytania, czym tak naprawdę były jej ekstazy, jakie było ich źródło, w jaki sposób ich doświadczała.

TEKST


19:33, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Istnieją trzy podstawowe sposoby okazywania miłości za pośrednictwem ciała, a mianowicie: obecność, pracowitość i czułość.

TEKST


13:52, marek.kosacz.op
Link Komentarze (3) »
czwartek, 29 maja 2008

Dzisiaj o kandydatach na księdza lub zakonnika i oczekiwaniach ze strony wiernych od takich właśnie ziomali. Zapraszam na onet.tv o godzinie 22.


16:03, marek.kosacz.op
Link Komentarze (8) »
piątek, 23 maja 2008

Wybywam na kilka dni bez dostępu do netu. Poproszę o jakieś ciekawe linki do tekstów, aby poczytać po powrocie.


22:51, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

W ciągu ostatnich 50 lat Zachód wydał na pomoc dla krajów Trzeciego Świata 2,3 biliona dolarów (1 bilion =1000 miliardów). Sama Afryka, która jest głównym odbiorcą pomocy, otrzymała 568 miliardów dolarów. I efekt tego jest jednoznaczny: wraz z rozwojem programów pomocy humanitarnej regularnie rosła bieda wśród Afrykanów.

TEKST


18:58, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »
czwartek, 22 maja 2008

Dzisiaj pokazywałem dzieciom monstrancje i pytałem o procesję. Jedna dziewczynka dobitnie powiedziała, że procesja Bożego Ciała jest po to, żeby sypać kwiatki :) Na moje słowa, że może lepiej byłoby, gdyby kwiatki zostały na łące, inna dodała, że taka droga z kwiatków jest jak droga do nieba... Coś jeszcze wesołego było, ale nie zapamiętałem :)

Miłego świętowania, jadę do pracy :)


15:58, marek.kosacz.op
Link Komentarze (3) »

O uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa rozmawiamy dzisiaj w Rozmównicy, zapraszam na onet.tv o godz. 22.


15:20, marek.kosacz.op
Link Komentarze (10) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 6