Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
niedziela, 31 maja 2009

Rodzice opłakujący utratę dziecka albo żona w żałobie po śmierci swojego męża często zastanawiają się: „Gdzie on teraz jest?”. Jeżeli ktoś zadaje mi to pytanie, zazwyczaj staram się je przekierunkować, bo kiedy utraciliśmy kogoś bardzo bliskiego, z kim byliśmy związani nierozerwalnie, naprawdę ważne jest to, żebyśmy tę ukochaną osobę powierzali Panu Jezusowi. Zastanawianie się nad tym, co się dzieje z naszym zmarłym, nic mu nie pomoże.

TEKST


16:50, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 29 maja 200913:13, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Uradowała mnie dobroć, z jaką Ojciec Święty zdjął ekskomunikę z czterech biskupów lefebrystów. Myślę jednak, że jest w Kościele bardzo dużo osób, które cierpią, ponieważ czują się marginalizowane i że należałoby pomyśleć także o nich.

TEKST


12:52, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 28 maja 2009

W dyskusji, jaka toczy się na łamach „Znaku” wokół najnowszych badań nad historią początków chrześcijaństwa, głos merytorycznej analizy spotyka się z tendencją apologetyczną. Niepokój polemistów jest jakoś zrozumiały: nie było jeszcze takiego wyzwania, jakie dziś stawiają tradycji chrześcijańskiej badania historyczne zwane „trzecim poszukiwaniem” (third kuest).

TEKST

23:22, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 maja 200923:54, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 maja 2009

Lorenz przytacza też zabawną anegdotę o pewnym amerykańskim kaznodziei, który kupił konia należącego wcześniej do pewnego notorycznego pijaka. Koń w czasie podróży z pobożnym głosicielem Słowa Bożego zatrzymywał się na chwilę przy każdej napotkanej karczmie. Nowy właściciel stracił przez to dobrą opinię wśród mieszkańców gminy i sam popadł w alkoholizm

TEKST

21:50, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

'Ty wiesz, że to jest dobry pomysł. Jak uda mi się z tego wyjść, to też wam pomogę'. Nie wiem, czy po tym rozmawiała jeszcze z Krzyśkiem, ale któregoś dnia siedliśmy po obiedzie i temat się pojawił. A wtedy już - wiecie - kropla drąży skałę.

TEKST


17:38, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 maja 2009

Lapidarność wypowiedzi tylko potwierdza diagnozę ekspertów o wzajemnych relacjach państw: po odwilży, wróciła zima. Pekinowi obca jest idea wolności religijnej i nie zamierza rezygnować z kontrolowania na swoim terenie Kościoła, a szczególnie z decydowania o wyborze biskupów – bo może zbyt wiele stracić.

TEKST


22:53, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 24 maja 2009

Wszystkim tym wydarzeniom towarzyszą barwne manifestacje, dramatyczne apele i gwałtowne utarczki słowne z udziałem obu stron. Na takim właśnie tle historycznym nastąpiło gwałtowne i głośne zderzenie Carrie Prejean z Perezem Hiltonem. I tak się złożyło, że oboje są właśnie z Kalifornii.

TEKST


15:58, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4