Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
poniedziałek, 30 czerwca 2008

Sekty zaspokajają niezaspokojone potrzeby psychiczne oraz emocjonalne osób werbowanych i urabianych. Dają jasny i prosty obraz świata. Wyzwalają człowieka od konieczności dokonywania wyborów. Rozwój grup destrukcyjnych związany jest z kryzysem ojcostwa i rodziny, z rosnącym wyobcowaniem ludzi wychowywanych we współczesnej laickiej kulturze, pozbawiającej ludzi zmysłu kierunku i poczucia sensu życia.

TEKST


18:55, marek.kosacz.op
Link Komentarze (4) »
niedziela, 29 czerwca 2008

Własności wytrzymałościowe i technologiczne stali są związane z jej mikrostrukturą zależną w zasadniczy sposób od obróbki cieplnej, tj. od różnorodnych zabiegów cieplnych, którym stal podlegała. Wykorzystując fizykochemiczne zjawiska występujące przy ogrzewaniu i oziębianiu stali można doprowadzić do wytworzenia się w niej najbardziej pożądanych składników strukturalnych, nadających je określone własności wytrzymałościowe.

TEKST


17:28, marek.kosacz.op
Link Komentarze (6) »

Ból i cierpienie dotykają zarówno ludzi, jak i zwierzęta. Wyższość człowieka nad zwierzętami wydaje się tkwić między innymi w tym, że człowiek jest w stanie opracować strategie unikania, a przynajmniej minimalizowania bólu – zwierzęta nie.

TEKST


14:40, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »11:32, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Biskupi wspomnieli w liście, że jeżeli kapłaństwo można porównywać do jakiejś umowy, to do umowy Chrystusa z pasterzami. Ale jako pasterze też zachowujemy się różnie, można być pasterzem, ale i pastuchem - czasami pastuch ma kij i psa, goni i pokrzykuje. Idea pasterstwa, o której Chrystus mówi, jest piękna. Chrystusowe przypowieści mówią o pasterzu, który rozmawia z owcami, zna je po imieniu. A gdy coś się stanie, pasterz wyrusza na poszukiwania, nawet jeśli krzaki go drapią, bierze na ramiona owcę i przynosi ją z powrotem do stada.

TEKST


11:23, marek.kosacz.op
Link Komentarze (4) »

Był tylko 10 lat młodszy od Jezusa, ale nigdy osobiście Go nie spotkał. W drodze do Damaszku przeżył nawrócenie, tóre tak odmieniło jego życie, że stał się jednym z najbardziej dynamicznych głosicieli Jezusa Chrystusa.

TEKST


11:21, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
piątek, 27 czerwca 2008

Dla większości młodych ludzi lekcje katechezy w szkole średniej są ostatnim momentem, kiedy mają systematyczny kontakt z nauką Kościoła. Dla katechetów jest to niepowtarzalna okazja, by ukazać im prawdziwe oblicze wiary, a przez to pobudzić sumienia. Sztuka ta nie jest łatwa i wymaga wielkiego wysiłku i zaangażowania. Przede wszystkim wymaga poważnego traktowania samych uczniów.

TEKST


20:29, marek.kosacz.op
Link Komentarze (3) »

Pierwsza błędna alternatywa polega na wprowadzeniu obcego duchowi Ewangelii sztywnego podziału na stan osób konsekrowanych i stan świecki jako dwie formy życia: z jednej strony są doskonali, z drugiej - ci słabsi. Kościelne duszpasterstwo niejako "przeoczyło" fakt istnienia także dzisiaj stosunkowo wielkiej liczby ludzi, którzy nie zawierają ani związku małżeńskiego, ani nie wstępują do zakonu.

TEKST


17:42, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7