Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
niedziela, 27 lipca 2008

Każde przypinanie łatki typu klerofobia - my dobrzy, a wy źli - ucina wszelką dyskusję. Wolę pogadać z człowiekiem, który ma inne poglądy, zaznaczam bardzo mocno - bez nawracania go na swoje.

TEKST


08:48, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 lipca 2008

Szczególną formą posługiwania jest zaangażowanie w Eucharystię, w służbę zgromadzenia liturgicznego. Adhortacja apostolska "Christifideles laici" nazywa Eucharystię świętym obrzędem sprawowanym nie tylko przez kapłana, ale przez całą wspólnotę.

TEKST

15:58, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 lipca 2008

Trochę mi ich żal, bo przychodzą do chałupy wieczorem, włączają telewizor, dokoła cisza, nie słychać domowej krzątaniny, gwaru dzieci. I co tu teraz robić?

TEKST

02:26, marek.kosacz.op
Link Komentarze (3) »
środa, 23 lipca 200814:13, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 lipca 2008

„W katechetycznym nauczaniu nie ma czasu na zapytanie, nie ma czasu na refleksję czy myślenie” – stwierdza Środa. Pewno i tak bywa, ale z moich (przyznaję, że nikłych) doświadczeń katechetycznych, a przede wszystkim z opowieści katechetów i katechetek skłonny jestem wysnuć wniosek, że problem jest dużo bardziej złożony.

TEKST


23:46, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Also a grandmother of three, Ward said she has wanted to be a priest ever since she was five years old and once considered becoming a nun, but felt the priesthood was her true calling because she wants to be able to celebrate the sacraments.

TEKST


23:24, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »

Ekipa Benedykta XVI bardzo dba o to, by słowo wchodziło do programu tego spotkania nie jako dodatek do bardziej emocjonujących performansów, lecz jako oczekiwany element w centrum, dla którego wszystko jest przygotowywane.

TEKST


21:40, marek.kosacz.op
Link Komentarze (3) »
niedziela, 20 lipca 2008

Ani śladu narkotyków. Młodzi ludzie siedzący na ławeczkach z rzadka sięgają po papierosy. Za to niemal wszyscy trzymają w ręku butelki. Piwo w piątkowy wieczór nie ma wielkiego wzięcia. Coca cola, owszem, ale nie do gaszenia pragnienia. Duża butla brunatnego płynu służy do popicia wódki, bourbona czy rodzimego i taniego weinbrandu, pociąganych prosto z gwinta. – Taki sposób picia to nieodłączny element rytuału.

TEKST


19:26, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5