Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
piątek, 31 sierpnia 2007

Zwróćmy uwagę na różnicę, jaka istnieje między małżeństwem, a sakramentem małżeństwa. Jedno i drugie jest z ustanowienia Bożego. Małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety, który posiada charakter doczesny. Ziemskie są cele małżeństwa. Pierwszym z nich jest wzajemna pomoc zarówno w organizowaniu codziennego życia, jak i w harmonijnym rozwoju ducha i ciała. Drugim, przekaz życia. Trzecim, wychowanie dzieci. Małżeństwo tworzy dom potrzebny do wychowania dzieci. Sakrament małżeństwa wytycza również dodatkowy cel małżonków -- to już nie tylko wzajemna pomoc, to nie tylko przekaz życia, to nie tylko troska o odpowiednie wychowanie dzieci, ale również...

Temat spotkania: CO JEST GORSZE - MAŁŻEŃSTWO CZY TYFUS?


22:46, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

...

16:02, marek.kosacz.op
Link Komentarze (6) »

Wśród 41 najlepszych zdjęć z zeszłego roku dużą część stanowią fotografie artystyczne, zdjęcia reporterskie i fotograficzne kolaże. Są tam zdjęcia autorstwa niekwestionowanej światowej elity fotograficznej i prace młodych, dopiero odkrywanych twórców fotografii. Każde zdjęcie ma swoją legendę i historię, która kryje się za jego powstaniem

GALERIA


15:02, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Na świecie jest ponad 90 milionów blogów i liczba ta szybko rośnie. Jednak, zdaniem ekspertów, większość amatorów internetowych dzienników czyta cały czas te same blogi i nie korzysta z bogactwa blogosfery.

TEKST

PS. Poproszę o linki do kilku nowych blogów, na które zaglądacie... :)


10:28, marek.kosacz.op
Link Komentarze (6) »
czwartek, 30 sierpnia 2007

Jest kilka cech, które kobieta ceni w mężczyźnie w sposób szczególny. Najbardziej podstawowe kryją się pod słowem...

TEKST

17:17, marek.kosacz.op
Link Komentarze (4) »

...

12:08, marek.kosacz.op
Link Komentarze (12) »

- Myślimy nad zastąpieniem prezentacji maturalnych egzaminem sprawdzającym znajomość lektur - mówi minister Ryszard Legutko.

Tłumaczy, że prezentacje, czyli przedstawiane przez maturzystów wcześniej opracowane tematy, dają duże pole do nadużyć. Uczniowie je nawet kupują i sprzedają.

Ministerstwo planuje też zmiany w egzaminie pisemnym z języka polskiego. Mają się w nim pojawić zadania gruntownie sprawdzające wiedzę o literaturze. - To odpowiedź na głosy nauczycieli. Zwracają uwagę, że uczniowie nie mają motywacji do nauki i czytania lektur, bo wiedzą, że i tak rozwiążą zadania na podstawie podanego tekstu źródłowego -mówi Legutko.

TEKST


11:43, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Współczesna kultura wypromowała modę na życie w pojedynkę. Bardzo wielu młodych ludzi wybiera taki styl życia, bo pozwala im on na mobilność i przedłużanie edukacji, a równocześnie chroni przed emocjonalną separacją od rodziców. Jak się okazuje, ten wybór bywa bardzo kosztowny. Kilkanaście lat poświęceń i wyrzeczeń z reguły kończy się dla singli kryzysem. Mają po trzydzieści kilka lat, na koncie ukończone studia z doktoratem lub inne zawodowe osiągnięcia, stać ich na zakup mieszkania, samochodu, ale zadają sobie pytanie, dla kogo to wszystko?

TEKST


11:09, marek.kosacz.op
Link Komentarze (3) »
środa, 29 sierpnia 2007


Kobitki mogą poszaleć :) Zgadzam się na to zupełnie dobrowolnie. I wieeelką ciekawością :)

[Chociaż i tak będą nuuuudy...]


22:05, marek.kosacz.op
Link Komentarze (22) »

Marzenia o tym, żeby wzbić się w powietrze, okiełznać demona prędkości i poczuć swobodę obcowania z naturą zawsze towarzyszyły człowiekowi. W efekcie połączenia kilku dyscyplin sportowych w połowie lat 90 powstał kitesurfing.

TEKST

19:22, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4