Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
czwartek, 28 sierpnia 200806:07, marek.kosacz.op
Link Komentarze (12) »
środa, 27 sierpnia 2008

W sporach ideowych wokół seksu i erotyki, co ciekawe, prawie wszyscy mają poczucie przegranej. Konserwatyści ubolewają nad trwałymi zniszczeniami spowodowanymi przez rewolucję seksualną. Zwolennicy rewolucji skarżą się na wciąż istniejące zahamowania i normy, które uniemożliwiają pełną swobodną ekspresję seksualną. Fani teologii ciała zapoczątkowanej przez Jana Pawła II czekają, aż stanie się ona powszechną własnością – na razie wciąż jednak pozostaje raczej skrzętnie skrywaną tajemnicą, nawet w Kościele…

TEKST

23:41, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Na sądzie ostatecznym Jezus nie zapyta nas o to, czy nie krzywdziliśmy innych, lecz o to, czy kochaliśmy. Wypełnianie jakichkolwiek nakazów i zakazów nie ma sensu, jeśli nie prowadzi do miłości. Człowiek, który nie kocha, wcześniej czy później zacznie łamać wszystkie przykazania.

TEKST


23:22, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 sierpnia 2008
sobota, 23 sierpnia 2008

Nie jest zdziwiona. Często odbiera telefony z prośbą o pomoc. Jest znana w okolicy, bo często odwiedza najuboższych. Takie nocne wyprawy nie są dla niej niespodzianką. Wychodzi z klasztoru. Nie ma pojęcia, że tym razem to fałszywy alarm.

TEKST


07:13, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 21 sierpnia 2008

Bóg jest „wszędziej niż wszędzie” – napisała, zapewne pod wpływem jakiegoś mistycznego doświadczenia, Beata Obertyńska w swoich Grudkach kadzidła. Bóg jest intimior intimo meo – zachwycał się św. Augustyn, co w wolnym przekładzie można oddać: „Bóg jest mi bliższy niż ja sam sobie”.

TEKST


19:39, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
środa, 20 sierpnia 2008

Miała niezwykłą umiejętność pisania o Biblii językiem prostym i zrozumiałym dla wszystkich. Książki o Nowym i Starym Testamencie zaczęła publikować w wieku 70 lat.

TEKST


02:28, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 sierpnia 2008

Nie przepadam za obrazami ukazującymi Matkę Jezusa unoszącą się do nieba jak – przepraszam za porównanie – prom kosmiczny. U wielu współczesnych ludzi tego typu nieco „komiksowe” wizje wywołują raczej uśmiech, niż pobudzają do poważnej refleksji

TEKST


15:49, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »