Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
czwartek, 28 września 2006

Dwa dobre, stare teksty o świętowaniu dnia świętego znalazłem gdzieś w starych papierach. Tu jest j e d e n, a tutaj drugi część pierwsza, część druga.

20:33, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Jako trzynastolatek wyruszył w podróż, dotarł do Indii, Tybetu i Kaszmiru. Spędził tam ponoć siedemnaście lat życia, ucząc się nie tylko u buddystów, ale i u hinduistycznych nauczycieli. Swoją mądrością i dobrocią miał zyskać wśród nich tak wielki szacunek, że określili Go mianem „święty Issa”.

Więcej przeczytasz T U T A J.

16:00, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 27 września 2006

Kilka myśli na temat współczesnego języka religijnego i drugiego przykazania Bożego znajdziesz T U T A J.

22:46, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Ruszyła ogólnopolska kampania. Materiały na ten temat możesz znaleźć na s t r o n i e  k a m p a n i i .

16:43, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 26 września 2006

Słuchajcie. Najbardziej niesamowitą rzeczą, jaką w życiu przeżyłem - w ubraniu - był pierwszy wspólny koncert Diza i Birda w St. Louis w stanie Missouri, który dane mi było zobaczyć.

To było jeszcze w 1944. Miałem osiemnaście lat, właśnie skończyłem Lincoln High School. Szkoła stała zaraz na drugim brzegu Mississippi, w East St. Louis, w Illinois.

Usłyszałem Diza i Birda w zespole wielkiego B i mówię: "Co? Co to w ogóle jest?!" Rany, tak napieprzali, że się normalnie zląkłem.

Jest to prolog z książki "Miles. Autobiografia. Przy współpracy Quincy'ego Troupe'a". Wydawnictwo Constanti 2006, tłumaczenie Filip Łobodziński.

Pełny prolog możesz przeczytać T U T A J.

23:25, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »

„Nie pójdę więcej na lekcję religii" – oświadczyła któregoś dnia moja młodsza siostra. Nie była jeszcze pełnoletnia, więc potrzebowała zgody rodziców, którzy byli tym postanowieniem zaskoczeni. Ja mniej, bo od dawna słuchałam jej opowieści o nudnych katechezach. Zresztą co tu dużo mówić: sama przez 12 lat chodziłam na religię w szkole, więc wiedziałam, w czym problem. Przekonałam rodziców, że tak jak ja niewiele zyskałam, tak ona niewiele straci.

Teksty, które ukazały się już w TYGODNIKU POWSZECHNYM znajdziesz T U T A J.

19:16, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Na katolickich blogach zawrzało, po tym jak arabska telewizja al Dżazira pokazała kreskówkę, w której Jan Paweł II wypuszcza z pudełka białe gołąbki pokoju, a uśmiechnięty Benedykt XVI ubrany w czerwoną stułę z krzyżem strzela do nich z dubeltówki, a chwilę później uśmiecha się triumfująco.

Ciekawa inicjatywa.

09:27, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Przeczytałem z zapartym tchem i już wiem, które z nich stosuje się w Kościele :) Opisy technik znajdziesz T U T A J. Powodzenia :)

09:11, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 25 września 2006

Znalazłem cudne radio bez reklam - Program II. Dużo spokoju, bardzo ciekawych rozmów, świetnej i trudnej muzyki...

22:57, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Wczoraj byłam upita szczęściem. Wszystko mi się wydaje tak piękne, że aż nierealne, niemożliwe jak ze snu. I można bać się przebudzenia....

Więczej poczytasz T U T A J. Wybierz numer Nr 4 (356) 2003, dział PRZED MAŁŻEŃSTWEM.

10:43, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4