Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
piątek, 25 września 2009

Jest bezkrytycznym, bezwolnym, odbiorcą mediów. Jest urobioną na „wzór wtórny”, bezkrytycznie ulegającą modzie i konsumpcyjnemu snobizmowi środowiskowemu, ofiarą reklamowego marketingu oraz ideologicznego masażu. Chwytanym (catch-all) przez polityków, niepewnym, „płynnym” wyborcą (floating voter). Funkcjonalnym analfabetą tzn. potrafi czytać i pisać lecz samodzielnie nie myśli, nie ocenia zjawisk, faktów i ludzi; poddaje się medialnemu zaćmieniu, formowaniu mózgu, niezależnie od cenzusu swego wykształcenia, klasy społecznej, środowiska zawodowego.

TEKST


12:59, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 września 200920:33, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Rozmyślając o zaufaniu musimy odwołać się do pojęcia przeciwstawnego ufności, a mianowicie – do rozczarowania. Dopóki nie przeżyję rozczarowania i nie uznam go za coś, co może się zdarzyć między mną a bliskim mi człowiekiem, zaufanie pozostaje aktem wiary. A wierzyć można różnie: z łatwością bądź niemal nigdy, trwale bądź chwilowo, licząc na wzajemność bądź bez specjalnych oczekiwań. Każdy związek, w który wchodzimy, zaczyna się od tego, że wierzymy, iż z drugą osobą da się zbliżyć emocjonalnie, uda się spotkać, wzajemnie usłyszeć i zrozumieć.

TEKST


20:31, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 września 200920:37, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Übersetzung: "Sehen wir einmal (weiter)..." Bezeichnet die strategische Haltung, die Dinge auf sich zukommen zu lassen. Impliziert Passivität, Mangel an Entscheidungswillen und die Tatsache, ohnehin keinen Einfluss nehmen zu können. Dementsprechend populärer Bestandteil im Umgang mit der Zukunft.


WWW


20:27, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 22 września 2009

WWW


23:38, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 września 2009

For non-Bavarians, communication with the locals can sometimes be rather troublesome. Our Oktoberfest dictionary solves this problem.

WWW


23:07, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Zabawa rodzinna w analogie. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie: co to znaczy być dzieckiem? Odpowiedzi wypisujemy na osobnych karteczkach. Każda odpowiedź jest ważna, na tym etapie idziemy na ilość. Następnie poszukujemy analogii między naszymi odpowiedziami, a byciem dzieckiem Bożym. To, jak się ma nasza odpowiedź do bycia dzieckiem Bożym, wypisujemy na drugiej stronie każdej karteczki. Potem z karteczek robimy małą książeczkę i wieszamy na tydzień na lodówce w kuchni. Można także zrobić ładną okładkę i zostawić kilka wolnych karteczek do uzupełnienia w czasie tygodnia, gdyby komuś z rodzinki lub przyjaciołom przyszło jeszcze coś do głowy.

TEKST

16:56, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 18 września 2009
środa, 16 września 2009

Przy różnych okazjach słyszę lub czytam zapewnienia, że metody naturalnego planowania rodziny (NPR) są łatwe, miłe i przyjemne. Po prostu miód bez domieszki dziegciu. Tymczasem bywają takie okresy w życiu małżonków i takie sytuacje, gdy dziegciu aż nadto. Rozumiem motywację, którą kierują się zachęcający pary do stosowania metod naturalnych, jednak sposób, w jaki często to czynią, przynosi zwykle skutek odwrotny.

TEKST


21:47, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3