Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
wtorek, 31 października 2006

Nie umiemy o niej mówić. Unikamy tego tematu nawet w myślach, w rozmowach z innymi dorosłymi, a zwłaszcza z naszymi dziećmi. Stosujemy naiwną taktykę, która zakłada, że jeżeli się o czymś nie mówi, to tego nie ma.

Wypowiedź psychologa

19:13, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »

Coś na mroźne wieczory...

09:28, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 30 października 2006

"Nie ma podstaw by konstytucyjna zasada wolności słowa miała pierwszeństwo przed innymi zasadami konstytucji" - powiedział w uzasadnieniu Safjan. "Konstytucja stwierdza też, że godność ludzka jest nienaruszalna i jej ochrona jest obowiązkiem państwa" - dodał przewodniczący.

Nareszcie...

10:35, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Jedną z form lektury Pisma Świętego jest tak zwana medytacja lub kontemplacja biblijna, która polega na tym, że próbuję w tym, co czytam, odnaleźć siebie. Próbuję zobaczyć, na ile obecne są we mnie zachowania, które Pismo Święte opisuje jako cnoty lub jako wady. Wchodzę w daną scenę biblijną i próbuję ją odnieść do siebie: Gdybym ja był tą osobą, z którą rozmawia Jezus, to czy to i to miałoby do mnie zastosowanie?

To motyw przewodni nowego numeru miesięcznika L I S T.

10:06, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
niedziela, 29 października 2006
MNIAM MNIAM
21:00, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

- W kościele często słyszę, jak grupa młodzieżowa śpiewa pieśń z refrenem: "Bóg sam wystarczy"...

Poczytaj o tym, że Sam Bóg nie wystarczy.

18:24, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »
13:26, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »
czwartek, 26 października 2006

W przypowieści o robotnikach w winnicy nie ma już mowy o tym, że byli leniwi, lecz... bezrobotni.

Niemieckojęzyczna Biblia poprawna politycznie

10:10, marek.kosacz.op
Link Komentarze (6) »

Trudno wreszcie ocenić, w jakim stopniu niezręczne zachowanie hierarchów zrazi młodzież, i to tę najbardziej ideową, czującą silne związki z Kościołem. To pytanie jest tym bardziej na miejscu, że już za parę lat Kościół i episkopat mogą stanąć wobec nowej obyczajowej ofensywy lewicy. Czy osłabiony wewnętrznym paraliżem w kwestii lustracji będzie miał dość siły, by zmierzyć się wtedy ze zwolennikami agresywnej sekularyzacji? I czy ktoś takie zagrożenie w dzisiejszym episkopacie w ogóle zauważa?

Piotr Semka, RZECZPOSPOLITA

00:49, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »
środa, 25 października 2006

Takie nastroje to efekt nieprzedłużenia ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu zezwolenia na pełnienie funkcji duszpasterza polskich Ormian. Decyzję kościelnych władz przyjaciele kapłana, a także społeczność ormiańska, odbierają jako szykanę za jego prolustracyjną działalność w Kościele.

Nie mam pojęcia, jakie mogą być tego przyczyny, jakie uzasadnienie... Domyślam się tylko jednego - łapska tajnych informatorów obawiających się o siebie sięgają samego Watykanu...

Treść informacji

09:26, marek.kosacz.op
Link Komentarze (5) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8