Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
środa, 31 października 2007

Droga do zniesienia małżeństwa w taki sposób, by nie dało się tego dostrzec, prowadzi przez zredefiniowanie tej instytucji tak, aby przestała istnieć. Jeżeli każdy związek może być małżeństwem, to wkrótce nic nie będzie małżeństwem

TEKST

19:11, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 października 2007

...
22:15, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Pewnie niewielu rodziców wie, że zbieranie słodyczy przez dzieci wywodzi się również z pogańskich zabobonów, według których, aby nie rozzłościć złych duchów, powinno się przygotować na ten dzień wiele rarytasów. Niewinna zaś z pozoru wydrążona dynia jest z kolei pozostałością po pogańskim zwyczaju rzeźbienia wizerunku demonów, których rolą było odstraszanie wszelakich nieszczęść.

TEKST


15:39, marek.kosacz.op
Link Komentarze (20) »
12:24, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Niczego nie żałuję. Czasami jest mi wstyd, czasem głupio. Wiem, że wiele lat mogłem przeżyć inaczej. Ale tak naprawdę każde doświadczenie, każdy błąd, upadek budowały mnie, żebym mógł dojrzewać do wiary, zaufania i doświadczenia miłości. To trochę jak z muzyką.

TEKST


11:48, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Piłatyzm szerzy się zatem w niesłychanym tempie, gdyż odpowiada potrzebom pluralistycznych społeczeństw i kultur. Im bardziej społeczeństwo zrealtywizowało prawdę, tym większy rozwój piłatyzmu, tym częściej słyszymy owo słynne pytanie, a nawet zadajemy je sami, przesłuchując Chrystusa obecnego w swoim Kościele: „Cóż to jest prawda?”

TEKST


11:38, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 października 2007

...
23:06, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

W czasach, kiedy najważniejszymi wartościami są praca, kariera i pieniądze, coraz bardziej popularnym zjawiskiem staje się tworzenie "friendships with benefits" (FWB). Budowanie tradycyjnych związków miłosnych pochłania zbyt dużo czasu, a FWB zaspokaja zarówno potrzeby emocjonalne, jak i seksualne.

TEKST

22:44, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Poniżej prezentujemy nagrania rekolekcji wielkopostnych "Hosanna. Amen. Alleluja", wygłoszonych przez o. Tomasza Kwietnia w krakowskiej bazylice Najświętszej Trójcy w dniach 21-23 marca 2005. Wszystkie nagrania zapisane są w formacie mp3.

NAGRANIA

10:47, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 października 2007
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 13