Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
czwartek, 30 października 2008

W roku 2008 każdy republikański kandydat – ktokolwiek by nim nie był – musiałby toczyć swoją kampanię wyborczą obciążony ośmioma latami obecności Republikanów w Białym Domu. Już sam ten fakt budziłby pragnienie obsadzenia dziś funkcji prezydenta Demokratą.

TEKST


23:56, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 28 października 200818:47, marek.kosacz.op
Link Komentarze (3) »
poniedziałek, 27 października 2008

Żona Hioba porównywana była do Ewy jako ta, która zachęcała partnera do popełnienia grzechu przeciw Bogu. A może warto spojrzeć na to inaczej – jak Ewa pomogła mężowi przebudzić się do buntu i do życia świadomego. Jak podkreśla van Welde, żona Hioba stała się katalizatorem rozwoju swego męża.

TEKST


19:59, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
sobota, 25 października 2008

Narodem jesteśmy wielkim, społeczeństwem żadnym – mówił Norwid. Obawiam się, że to społeczeństwo kupuje każdą bzdurę – przepraszam za ten kolokwializm – którą politycy mu podrzucą przed wyborami. Obserwujemy to od bardzo dawna. Dał się na to nabrać i naród, i społeczeństwo po 1980 roku.

TEKST


23:10, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 23 października 200820:27, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
środa, 22 października 2008

Aby nowe rozesłania weszły do liturgii mszy św. w naszym kraju, musi je przyjąć jeszcze Konferencja Episkopatu. To może się stać już z końcem listopada. – Może wybrać jedno rozesłanie jako obowiązujące albo kilka.

TEKST


17:50, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Wybitny angielski pisarz i myśliciel C.S Lewis postawił mądre pytanie: Jaka jest różnica między człowiekiem uczciwym a tym, który uważa, że najlepszą strategią jest uczciwość?

TEKST


17:35, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 21 października 2008

Inicjatywę realizuje Brytyjskie Stowarzyszenie Humanistyczne (BHA), a "błogosławieństwa" udzielił jej sam naczelny ateista Wielkiej Brytanii Richard Dawkins. Profesor obiecał ponadto swoje wsparcie finansowe.

TEKST


18:02, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »

Porywcza, jędzowata, jak mówili znajomi, miała szalone pomysły, paliła po kątach papierosy, stroiła się w nieprzyzwoite ciuchy i... codziennie chodziła na Mszę św. Przed lustrem marzyła by zostać „misjonarką, albo męczennicą, a czemu nie świętą?”

TEKST


14:31, marek.kosacz.op
Link Komentarze (1) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5