Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
czwartek, 29 października 2009

Wir schlagen eine Brücke von Deutschland nach Asien, Ozeanien, Afrika, Lateinamerika und Osteuropa. Die Brücke heißt “Kinder helfen Kindern”. Sie ist keine Einbahnstraße: Kinder hierzulande helfen mit vielfältigen Aktionen und ermöglichen dadurch jährlich mehr als 3.000 dringende Kinder-Hilfsprojekte.

TEKST


21:37, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 października 2009

„Spowiedź — pisze Delumeau — chciała pocieszać, ale najpierw niepokoiła grzesznika. Wybaczała mu niestrudzenie, czyż jednak nie wydłużyła ponad rozsądną miarę listy i okoliczności grzechów? Spowiedź wysubtelniła sumienie, rozwinęła w człowieku życie wewnętrzne i poczucie odpowiedzialności, ale także rozbudziła skrupuły i była dla całych milionów wiernych ciężkim brzemieniem”.

TEKST


11:40, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Zwolennicy tych rozwiązań argumentują, że dzięki możliwości założenia rodziny w Kościele przybyłoby powołań, a żonaci księża byliby bardziej wrażliwi na sprawy parafian. Przeciwnicy przypominają, że w Kościołach dopuszczających założenie rodziny, prawosławnym czy protestanckim, wcale nie ma więcej księży niż w Kościele katolickim.

TEKST

10:55, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 października 2009

Miało być studium dobroci, poprawna kompozycja na użytek jakiejś księgi pamiątkowej, wyszło ukąszenie, które po z górą stu latach każe mi w tamtym pomieszczeniu widzieć siebie samego.

TEKST

15:35, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 października 2009

Wspólnoty anglikańskie będą mogły połączyć się z Kościołem katolickim, zachowując jednocześnie swoje tradycyjne obrzędy. Umożliwi to konstytucja apostolska, podpisana właśnie przez papieża Benedykta XVI.

TEKST


11:19, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 października 2009

Tym co nam przeszkadza w posłudze modlitwy wstawienniczej i w posłudze darami charyzmatycznymi jest niewiara. Przejawia się ona w trzech zasadniczych postawach...

TEKST


14:38, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 października 2009
 
1 , 2