Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
piątek, 22 stycznia 2010
Jednak Szatan jest także hazardzistą, którego bardziej od ostatecznego zwycięstwa pasjonuje gra. Dlatego, gdy Najwyższemu zdarza się przegrać – nie wykorzystuje bezwzględnie klęski przeciwnika. Daje mu szansę. Potrafi być też wyrozumiały dla ludzi. Paradoksalnie, właśnie ta dobroć gubi bohatera granego przez amerykańskiego barda. Tym samym diabeł dołącza do licznego grona opiewanych przez niego pechowców.

TEKST

18:06, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 28 grudnia 2009

Okazuje się, że ludzie stosują podobną strategię. W dzisiejszych zwariowanych i zaganianych czasach marzymy o własnej kolorowej altance, w której zapomnimy o szarej codzienności. Echa tych marzeń – wynikających z dążenia do poczucia bezpieczeństwa opisanego w teorii potrzeb elementarnych Abrahama Maslowa – legły u podstaw całej strategii marketingowej nazwanej cocooningiem (od ang. cocoon – kokon).

TEKST

22:13, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 14 grudnia 2009

Sąd anulował decyzję komitetu rodzicielskiego, by pozostawić krzyże we wszystkich klasach, argumentując, że ich obecność może "zakłócić swobodny rozwój osobowości" uczniów innych religii.

TEKST

20:51, marek.kosacz.op
Link Komentarze (2) »
sobota, 05 grudnia 2009
czwartek, 03 grudnia 2009

Najbardziej bezbronni stajemy się wówczas, gdy jesteśmy ponaglani, spieszymy się, kiedy jesteśmy zmęczeni i przeciążeni. Mamy wtedy skłonność do pobieżnego analizowania sytuacji. Zamiast ją dokładnie zbadać i przemyśleć, dokonujemy „skrótów” i uwzględniamy tylko jeden aspekt, np. ubiór osoby, z którą rozmawiamy. I na tej podstawie automatycznie reagujemy. W takiej sytuacji stajemy się łatwym celem dla manipulatorów.

TEKST

18:00, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 17 listopada 2009

Słabością uzasadnienia wyroku jest bowiem to, że sędzia Solecka odwołała się do hasła wolności słowa, zamiast stwierdzić po prostu, że „Gość Niedzielny” napisał nieprawdę. Bo Alicja Tysiąc nie dostała odszkodowania za to, że – jak pisał „Gość Niedzielny” – „nie mogła zabić swojego dziecka”. Tylko za to, że nie miała w Polsce instancji, do której mogłaby się odwołać.

TEKST

20:25, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 listopada 200921:35, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
sobota, 14 listopada 2009

Bytom, Wałbrzych i Ruda Śląska - to według raportu "Magnetyzm polskich miast" najbardziej odpychające polskie miasta. Najbardziej "magnetyczne" są natomiast: Kraków, Zakopane, Warszawa, Częstochowa i Wrocław.

Wyniki raportu omawia dziś ''Dziennik Polski''. Zmierzono i porównano siły prawie 100 miejscowości w Polsce, zarówno największych, takich jak Kraków czy Warszawa, jak i mniejszych, jak np. Wisła czy Hel. Rankingu przygotowała międzynarodowa agencja Young@Rubicam.

Prowadzący w rankingu Kraków zdaniem raportu jest miastem o najbardziej pociągającym dziedzictwie historycznym, najlepszym komforcie życia w Polsce i najbardziej atrakcyjne turystycznie. Zakopane, które zajęło drugie miejsce ma największą unikalność i atrakcyjność turystyczno-sportową.

Kolejne miejsca w rankingu zajęły: Warszawa (magnes biznesowy, ale też kulturalny, sportowy i historyczny), Częstochowa (najbardziej godne zaufania miejsce w Polsce) i Wrocław (dobre połączenie wysoko postrzeganego komfortu życia i dziedzictwa historycznego).

W atrakcyjności biznesowej prym wiodą aglomeracje - poza Krakowem i Warszawą - Wrocław, Gdańsk i Poznań, które zostawiają daleko w tyle tradycyjne centra przemysłu (np. Górny Śląsk).

23:35, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 08 listopada 2009

Pan Bóg widzi więcej niż człowiek. Nas tez zaprasza do tego, abyśmy myśleli i starali się dostrzec więcej niż nam się wydaje, że widzimy. Może zbudujemy jakieś specjalne lunety, aby więcej „widzieć” na co dzień? A przy ich budowaniu możemy porozmawiać o dzisiejszej Ewangelii.


TEKST


16:07, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »