Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
piątek, 06 listopada 2009

Nie wolno się śmierci bać, jeżeli się normalnie żyje. Czy ja mam się bać przejścia do najlepszego Ojca? Przypuśćmy, że ma pan bardzo dobrego ojca. Czy bałby się pan do niego pójść? Skąd! Śmierć jest przejściem do Ojca w niebie. Ale trzeba tego Ojca kochać i żyć według Jego przykazań. Wtedy nie ma lęku.


TEKST

11:03, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 05 listopada 2009

Sędzia Michael Burton uznał, że Nicholsona chroni ustawa z 2003 roku zakazująca dyskryminacji na tle religijnym i światopoglądowym. Według sędziego wiara w odpowiedzialność człowieka za zmiany klimatyczne może być w świetle prawa traktowana analogicznie do wierzeń religijnych.

TEKST


09:23, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »08:51, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
I po latach, okazuje się, że wyrok Trybunału Strasburskiego w sprawie Lausi, który powinienem przyjąć z zadowoleniem, budzi we mnie wyłącznie irytację. Takie rozstrzygnięcie służy bowiem nie ochronie mniejszości, tylko uciskaniu większości.

TEKST
08:49, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 29 października 2009

Wir schlagen eine Brücke von Deutschland nach Asien, Ozeanien, Afrika, Lateinamerika und Osteuropa. Die Brücke heißt “Kinder helfen Kindern”. Sie ist keine Einbahnstraße: Kinder hierzulande helfen mit vielfältigen Aktionen und ermöglichen dadurch jährlich mehr als 3.000 dringende Kinder-Hilfsprojekte.

TEKST


21:37, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 28 października 2009

„Spowiedź — pisze Delumeau — chciała pocieszać, ale najpierw niepokoiła grzesznika. Wybaczała mu niestrudzenie, czyż jednak nie wydłużyła ponad rozsądną miarę listy i okoliczności grzechów? Spowiedź wysubtelniła sumienie, rozwinęła w człowieku życie wewnętrzne i poczucie odpowiedzialności, ale także rozbudziła skrupuły i była dla całych milionów wiernych ciężkim brzemieniem”.

TEKST


11:40, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »

Zwolennicy tych rozwiązań argumentują, że dzięki możliwości założenia rodziny w Kościele przybyłoby powołań, a żonaci księża byliby bardziej wrażliwi na sprawy parafian. Przeciwnicy przypominają, że w Kościołach dopuszczających założenie rodziny, prawosławnym czy protestanckim, wcale nie ma więcej księży niż w Kościele katolickim.

TEKST

10:55, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 22 października 2009