Serwis Turystyczny - http://www.e-gory.info

 

Wielka Rzeczpospolita

 

RSS
czwartek, 22 października 2009

Miało być studium dobroci, poprawna kompozycja na użytek jakiejś księgi pamiątkowej, wyszło ukąszenie, które po z górą stu latach każe mi w tamtym pomieszczeniu widzieć siebie samego.

TEKST

15:35, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
środa, 21 października 2009

Wspólnoty anglikańskie będą mogły połączyć się z Kościołem katolickim, zachowując jednocześnie swoje tradycyjne obrzędy. Umożliwi to konstytucja apostolska, podpisana właśnie przez papieża Benedykta XVI.

TEKST


11:19, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 października 2009

Tym co nam przeszkadza w posłudze modlitwy wstawienniczej i w posłudze darami charyzmatycznymi jest niewiara. Przejawia się ona w trzech zasadniczych postawach...

TEKST


14:38, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 18 października 2009
środa, 14 października 2009

Monachium to kosmopolityczna, milionowa metropolia. Nawet w małych miejscowościach zdarzają się zabójstwa wśród sąsiadów. W naturze wielkiego miasta tkwi pierwiastek przemocy. Nic dziwnego, że od czasu do czasu dochodzi do tragedii.

TEKST


14:43, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 12 października 2009

Zbigniew Nosowski, naczelny "Więzi": – Niech marsz przejdzie, bo jest dowodem na respektowanie praw obywatelskich niewierzących. Poczucie dyskryminacji, które deklarują organizatorzy, bywa też udziałem katolików. Chodzi o uczucia, a z tymi trudno dyskutować. I wolno je manifestować

TEKST

15:39, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 09 października 2009

To prawda, matka przekazała mi swoją wiarę, swoją katolicką tradycję. Jej wiara była bardzo silna, zakorzeniona, bardzo naturalna i ludzka.

Kiedy byłem dzieckiem, czerpałem z tego wiele radości, zachwycało mnie to i miałem poczucie tajemnicy. Do chwili, kiedy jako 16–17–latek opuściłem Kościół, żarliwie się modliłem. Później tak naprawdę nigdy nie odrzuciłem całkowicie wiary i Kościoła.

TEKST

23:34, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »
piątek, 25 września 2009

Jest bezkrytycznym, bezwolnym, odbiorcą mediów. Jest urobioną na „wzór wtórny”, bezkrytycznie ulegającą modzie i konsumpcyjnemu snobizmowi środowiskowemu, ofiarą reklamowego marketingu oraz ideologicznego masażu. Chwytanym (catch-all) przez polityków, niepewnym, „płynnym” wyborcą (floating voter). Funkcjonalnym analfabetą tzn. potrafi czytać i pisać lecz samodzielnie nie myśli, nie ocenia zjawisk, faktów i ludzi; poddaje się medialnemu zaćmieniu, formowaniu mózgu, niezależnie od cenzusu swego wykształcenia, klasy społecznej, środowiska zawodowego.

TEKST


12:59, marek.kosacz.op
Link Dodaj komentarz »